خدمات پس از فروش

آیین نامه محصولات تایر شرکت کاوش کلوت برای اشکالات ناشی از تولید و مراحل ساخت:
 1. پیش شرط شروع کارشناسی و پذیرش محصولات مرجوعی:
 2. الف) تایر حداقل ۳۰% آج دارا باشد. ب) مدت ارائه خدمات ضمانت انواع تایر وتیوب از تاریخ تولید کالا به ترتیب به مدت ۵ و ۳ سال می باشد. لازم به ذکر است تاریخ ساخت تایر با کد (سریال) آن مشخص می­شود. در این کد ۲ رقم اول سمت چپ نشانه هفته و ۲ رقم بعدی نشانه سال ساخت (میلادی) خواهد بود. (بعنوان مثال عدد ۱۰۱۸ یعنی هفته دهم از سال ۲۰۱۸میلادی) ج) دارای اشکال ناشی از فرآیند تولید و ساخت محصول باشد.
 3. مدارک مورد نیاز به منظور تحویل و بررسی:
 4. ۲.۱.  همراه داشتن کارت گارانتی وانجام ثبت نام اولیه. ۲.۲. کارت خودروی مرتبط با محصول. ۲.۳. گواهی نامه رانندگی شخص مراجعه کننده و مرتبط با کارت خودرو
 5. اخذ گزارش کارشناس خدمات پس از فروش شرکت کاوش کلوت بعنوان مرجع تشخیص و ریشه یابی عیب:
 6. پذیرش محصول:
 7. تمامی نمایندگان فروش شرکت کاوش کلوت مسئولیت پذیرش و دریافت محصول مورد شکایت مشتری را دارند.
 8. نحوه تعیین وضعیت محصولات:
 9. الف)  در صورتی که عیب ایجاد شده در محصول ناشی از اشکال در فرآیند ساخت محصول تولیدی خریداری شده از شرکت کاوش با برچسب گارانتی باشد مطابق با دستورالعمل، محصول مورد شکایت جبران خسارت خواهد شد. ب) عیوبی که ناشی از استفاده ناصحیح از محصول باشند مشمول جبران نخواهد شد. به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • استفاده از تایر معمولی (تیوبدار) به عنوان تیوبلس (بدون تیوب) و یا استفاده از رینگ معمولی برای تایرهای تیوبلس.
  • استفاده از تایر و تیوب نامناسب و رینگ غیر استاندارد در خودرو (استفاده از تایر شامل اندازه، طرح، عملکرد و رینگی که در کاتالوگ فنی خودروساز توصیه نشده است) بعنوان مثال : استفاده از تایر اتوبوسی بجای کامیونی.
  • تایرهایی که بخاطر استفاده از تیوب کوچکتر و یا بزرگتر از اندازه مجاز دچار نقص شده اند.
  •  تورم و صدمات دیواره یا رویه تایرها ناشی از نفوذ روغن، گریس و سایر مواد نفتی که معمولاً برای رینگ کردن تایر استفاده می شوند.
  •  تورم دیواره تایرها ناشی از برخورد با موانع که منجر به شکستگی و پارگی نخ ها از داخل می شود.
  • استفاده از دو تایر با مشخصات مختلف در یک محور.
  • صدمات بوجود آمده در تایر و یا عیوب ناشی از حرکت خودرو در حالت پنچری.
  • صدماتی که ناشی از انبارداری غلط و عدم مراعات نکات لازم در حمل و نقل باشد.
  • تایرهایی که ناحیه طوقه به دلیل استفاده از وسایل دستی (بدون استفاده از دستگاه رینگ کن) معیوب می شوند.
  • تایرهایی که به دلیل عملکرد نامناسب سیستم ترمز خودرو و داغ شدن ناحیه طوقه معیوب می شوند.
  • تایرهایی که علی رغم راهنمای بعمل آمده در بروشور فنی خودور و یا علائم و نوشته های حک شده بر دیواره تایر بر خلاف جهت چرخش صحیح و یا کاربری نامناسب مورد استفاده قرار گرفته باشند (مانند تایرهای جهت دار، چرخ عقب کشاورزی، تایرهای نامتقارن رادیال سواری و استفاده غیرمتعارف از تایر در جاده های معدنی) و ….
  •  تایر و تیوب که تحت تعمیر قرار گرفته و پس از آن دچار اشکال شده اند.
  • تایرهایی که بخاطر لنگی کاسه چرخ و یا اشکالات جلوبندی خودرو دچار سایش غیر یکنواخت، سریع و یا ترک بین شیار شده اند.
  • تایرهایی که بخاطر حرکت در جاده های غیر استاندارد دچار اشکال شده اند.
  • تایرهایی که بخاطر استفاده از زنجیر چرخ، برخورد با خودروهای دیگر و یا موانع سخت (تصادف)، آتش سوزی، تماس با مواد نفتی، تماس با مواد شیمیایی دچار اشکال شده اند.
  • تایرهایی که به خاطر توقف طولانی خودرو در شرایط غیر متعارف (با وارد شدن وزن خودرو بر روی چرخ ها) در طول مدت توقف دچار شکستگی لایه ها از داخل و یا دچار ترک­های اوزونی بر روی دیواره های خود شده اند.
 10. پرداخت هزینه کارکرد محصول تائید شده:
 11. سهم شرکت در جبران تایر مرجوعی متناسب با عمق باقیمانده آج تایر در زمان بروز عیب است. در این صورت مشتری مابه التفاوت قیمت تایر نو را متناسب با عمق آج مصرف شده مطابق فرمول زیر پرداخت خواهد کرد : عمق آج تایر نو / A* عمق آج مصرف شده تایر (در زمان بروز عیب) * قیمت فروش یک حلقه تایر نو (مصوب برگشتی) = مبلغ پرداختنی توسط مشتری
* لازم به توضیح است ضریب A بخاطر اعمال عوارض قانونی خواهد بود. (این عدد با توجه به قانون مالیات بر ارزش افزوده ۱.۰۹ است) هزینه تعویض چرخ و تعویض تایر در رینگ، بالانس و … به عهده مشتری خواهد بود.  

فرم لاستیک خسارتی

برای استفاده از خدمات گارانتی محصولات، فرم مقابل را تکمیل نمایید.

تکمیل فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

فرم نظر سنجی مشتریان

مصرف کننده محترم ضمن عرض سلام ، در راستای اخذ نظرسنجی در رابطه با کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده و همچنین رسیدگی به شکایات احتمالی خواهشمند است فرم نظر سنجی ذیل را تکمیل و ارسال بفرمائید.

فرم ثبت شکایات مشتریان