سایلون، کمپانی مادر برند لاستیک مکسام در نمایشگاه کلن آلمان

هر ساله در سرتاسر دنیا، تولیدکنندگان با متر و معیارهای مختلفی مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می گیرند. در سال های اخیر که کشور چین به یک ابرقدرت در جهان تبدیل شده است، پژوهشگران نگاه خاصی به این کشور دارند و رتبه بندی های مختص چین نیز دستخوش تنوع شده اند.

در بین صنایع مختلف، صنعت تایرسازی چین مورد توجه بسیاری از فعالان و بازرگانان است، چرا که اول از همه، تایر کالایی استرتژیک است و تولید آن در یک کشور، مزیتی بزرگ محسوب می شود. دوم اینکه تکنولوژی تولید در کشور چین بسیار پیشرفت کرده و اجناس و کالاهای چینی، دیگر همچون گذشته نیستند و اکثرا بدون دخالت انسان ساخته می شوند. شمار کارخانه های تمام اتوماتیک که با بیشترین دقت و کمتری میزان ضایعات در چین در حال تولید هستند، با سرعت زیادی در حال بیشتر شدن است. این اتفاق در صنعت تایرسازی نیز مانند صنایع خودروسازی و تولید محصولات دیجیتال مانند گوشی موبایل و سایر لوازم جانبی آن به سرعت در حال رشد است.

اما در بین همه ی رتبه بندی ها، رتبه بندی بر اساس میزان فروش یا سود، بسیار معنی دار خواهد بود. چرا که تقریبا تمام شئون تولید را در خود جای داده است. در سال ۲۰۲۲، درآمد تایرسازی سایلون ۲۱.۹ میلیارد یوان (تقریباً ۲.۵۵ میلیارد پوند؛ ۲.۸۹ میلیارد یورو) بود که نسبت به سال قبل ۲۱.۶۹ درصد افزایش داشت. Sailun با درآمد بیش از ۲۰ میلیارد یوان، اولین شرکت چینی تولیدکننده لاستیک فهرست شده در بورس شد. در همان زمان، درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۲ از تایرسازی لینگ لانگ Linglong پیشی گرفت و به شرکت شماره یک رتبه بندی تایرسازان در چین تبدیل شد. در طول دوره گزارش، سایلون ۴۳.۲۰۷۸ میلیون حلقه لاستیک تولید کرد، ۴۳.۹۰۳ میلیون حلقه لاستیک فروخت و سود خالص ۱.۳۳ میلیارد یوان (حدود ۱۵۰ میلیون پوند؛ ۱۸۰ میلیون یورو) به دست آورد.

گروه سایلون به عنوان گروه مادر برند مکسام تایر (MAXAM)، اولین شرکت گرید A در بورس جهانی شانگهای با زمینه فعالیت تولید مواد خام، ساخت کارخانه، عضو فهرست شرکتهای برتر تحقیق و توسعه و تولید کننده ماشین آلات ساخت تایر است. بدون شک، میزان فروش تایرهای راهسازی و معدنی مکسام، سهم بسیار بزرگی در این موفقیت سایلون داشته است.

سایلون به عنوان مرکز تحقیقات و فن آوری مهندسی تایر سال ۲۰۲۰، اکنون در رتبه ی هجدهم رنکینگ تایرسازان دنیا از منظر میزان فروش قرار دارد. کمپانی سایلون در سال ۱۹۹۰ تاسیس شد و اکنون محصولات خود را در سرتاسر جهان در بیش از ۱۶۷ کشور به فروش می رساند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *