تایر قطعه ی بسیار مهمی در هر وسیله نقلیه است، چرا که وسیله نقلیه بر روی تایرها قرار دارد و تایرها تنها نقطه ی تماس وسیله با سطح زمین هستند. در کنار این نگاه، باید بدانیم که تایر قطعه ی بسیار پیچیده ای نیز هست. چرا که بیش از ۲۰۰ نوع مواد اولیه ی گوناگون برای تولید آن بکار می رود و دانش ها و تخصص های متنوعی برای تولید آن در کنار یکدیگر قرار می گیرند. اکنون با این دیدگاه، اهمیت قطعه ی تایر بیشتر روشن می شود.

حال که اهمیت تایرها مشخص شد، در مرحله ی بعدی، موضوع مهم انتخاب برند تایر است. در دنیا حدود ۴۰۰ تایرساز با بیش از ۸۰۰ برند در حال فعالیت هستند. به عنوان مثال، یک کمپانی در کارخانه ها و خطوط تایرسازی خود فقط دو برند تایر را تولید می کند و کمپانی دیگری قریب به ده برند تایر. با این مقدمه، احتمالا اکنون از خود می پرسید که کدام برند لاستیک بهتر است؟

پاسخ ساده و سریع به این سوال، فقط یک کلمه است: میشلن.

ولی اینجا یک موضوع مهم وجود دارد: موضوع اینجاست که تایر میشلن (Michelin) فقط از نظر کیفیت بهترین گزینه است. یعنی اگر قیمت آن را در مقایسه با سایر محصولات در نظر بگیریم، انتخاب میشلن کمی سخت خواهد شد. همچنان که همه ی مصرف کنندگان نیز متقاضی بالاترین سطح کیفیت تایر نیستند. آیا همه قدرت خرید تایر میشلن را دارند؟ پاسخ منفی است. در کنار اینها، باید تاکید کنیم که نه لاستیک میشلن در کشور ما براحتی در دسترس است و نه قیمت آن بگونه ایست که مشتریان قدرت خرید آن را داشته باشند و این موضوع نه تنها در مورد میشلن، بلکه در مورد اغلب تایرهای برندهای معتبر مانند گودیر (Goodyear)، بریجستون (Bridgestone) و … صدق می کند.

لذا دارندگان خودرو در ایران، عمدتا سراغ محصولات و برندهای ارزان تر می روند اما همزمان در جستجوی کیفیت نیز هستند. بنابراین تعادل همزمان قیمت و کیفیت برای مشتری ایرانی، مهم ترین موضوع هنگام خرید تایر است و این موضوع فقط در تایرهای تولید کشور چین یافت می شود. حال کدام تایرساز چینی چنین خاصیتی را دارد؟ در واقع می خواهیم بدانیم بهترین برند لاستیک چینی کدام است؟ یا بهترین تایرساز چینی کدام است؟

در بخش اول این مطلب سعی داریم یکی از بهترین و قوی ترین تایرسازان چینی را به شما بیشتر معرفی کنیم.

شاید تابحال نام کمپانی سایلون تایر (Sailun Tire) را شنیده باشید اما اگر از شما بپرسند که چه اطلاعاتی درباره ی این برند دارید؟ احتمالا فقط می دانید که یک تایرساز چینی است. ما در این مطلب، شما را با برند سایلون بیشتر آشنا می کنیم.

بیوگرافی شرکت تایرسازی سایلون

مانند همه ی برندها، سایلون نیز تاریخچه و رزومه ای دارد که برای مشتریان و علاقه مندان، مورد سوال و جستجو است. کاربرانی که به این برند تمایل دارند، می خواهند بدانند Sailun Tire محصول کجاست؟ کیفیت لاستیک سایلون چطور است؟ و سایلون تایر چه مشتریان بزرگ و شناخته شده ای در دنیا دارد؟

پاسخ به تمام این سوالات، در بخش دوم این نوشته خواهد آمد. برای خواندن بخش دوم این نوشته، روی واژه ی اینجا بزنید.

  • مدیر وبسایت / سیدحامد محمدی
  • آذر ۸, ۱۴۰۲
  • 315 بازدید

یک دیدگاه برای “قدرتمندترین تایرساز چینی را بشناسید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *